N26803LP
8434446183829
The RALLON M10 S Metallic Mulberry (Gloss) -Black (Matt) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
RALLON M10
Free UK mainland deliver on accessory orders over £50
Free UK delivery on bikes above £1000
£25 Bike delivery under £1000
Highlands and Islands bike delivery from £150
**We are currently not shipping outside of the UK**
| Frame | Size S, MEN, Carbon, OMR |
| Wheel Size | Front 29 |
| Wheel Size | Rear 29 |
| Fork | Fox 38 Float Performance 170 Grip 3-Position QR15x110 |
| Gears | DERAILLEUR, Sram, 12 |
| Tyres | MAXXIS, Maxxis Assegai 2.50" WT FB 120 TPI 3C MaxxTerra EXO+ TR |
| Wheels | OQUO, Oquo Mountain Control MC32TEAM, alloy hookless rim, DT350 6IS hub, Sram XD MTB freehub, 30mm internal width, Sapim D-Sprint / Race spokes, 29" |
| Shifters | SRAM, Sram GX Eagle Lunar |
| Front Brake | SH, Shimano XT M8120 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | SRAM, Sram GX Eagle Dub Lunar Boost 32t |
| Chain | SRAM, Sram GX Eagle 12-Speed |
| Headset | ACROS, Acros Alloy 1-1/8 - 1-1/2" Integrated |
| Handlebar | OC, OC Mountain Control MC20 Alu SL, Rise20, Width 800 |
| Stem | OC, OC Mountain Control MC20, 0º |
| Seatpost | OC, OC Mountain Control MC21, 31.6mm, Dropper |
| Saddle | FIZIK, Fizik Taiga S-alloy rail |
| Colours | Forest Green - Blue Stone (Gloss), Golden Sand- Black (Matt), Jade Green Carbon View (Gloss)-Stone Silver (Matt), Metallic Mulberry (Gloss) -Black (Matt), Wine Red Carbon View (Gloss) |
| Sizes | L, M, S, XL |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446183829, 8434446183836, 8434446183843, 8434446183850, 8434446183867, 8434446183874, 8434446183881, 8434446183898, 8434446183904, 8434446183911, 8434446183928, 8434446183935, 8434446599590, 8434446599606, 8434446599613, 8434446599620, 8434446707292, 8434446707308, 8434446707315, 8434446707322 |
| SKUs / Part Numbers | N26803C3, N26803LP, N26803LQ, N26803LR, N26803PB, N26805C3, N26805LP, N26805LQ, N26805LR, N26805PB, N26807C3, N26807LP, N26807LQ, N26807LR, N26807PB, N26809C3, N26809LP, N26809LQ, N26809LR, N26809PB |
| offset | 44 |
| wheelbase | 1201 |
| head_angle | 64 |
| frame_reach | 430 |
| frame_stack | 623 |
| toptube_length | 573 |
| seat_tube_angle | 77 |
| chainstay_length | 438 |
| head_tube_length | 90 |
| seat_tube_length | 415 |
| front_fork_length | 587.7 |
| stand_over_height | 744 |
| bottom_bracket_drop | 35 |
| bottom_bracket_height | 343 |