T20715RA
8434446933424
The ONNA 29 20 S Burning Red (Gloss) - Black (Matt) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
ONNA 29 20
Free UK mainland deliver on accessory orders over £50
Free UK delivery on bikes above £1000
£25 Bike delivery under £1000
Highlands and Islands bike delivery from £150
**We are currently not shipping outside of the UK**
| Frame | Size S, MEN, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 29 |
| Wheel Size | Rear 29 |
| Fork | RockShox Judy Silver TK Crown adjust QR Solo Air 100 |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 11 |
| Tyres | KENDA, Kenda Booster 2.40" 30TPI |
| Pedals | VP |
| Wheels | UNKNOWN, WH 2.1, Alloy, 29", 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Cues SL-U6000 |
| Front Brake | SH, Shimano MT200 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | ORBEA, Forged alloy, 32t |
| Chain | KMC, KMC eGlide |
| Headset | ORBEA, 1"-1/2 Semi-Integrated |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Flat, 740mm, Sweep 9 |
| Stem | ORBEA, Alloy, 7º |
| Seatpost | UNKNOWN, SP 0.6, Alloy, 27.2mm, Setback 0 |
| Saddle | FORTUNE, Fortune QF-3091 |
| Colours | Burning Red (Gloss) - Black (Matt), Ivory White (Gloss) - Navy Blue (Matt), Tanzanite (Matt) - Silver (Gloss) |
| Sizes | L, M, S, XL |
| Brand | Orbea |
| Model Year | 2026 |
| Barcodes | 8434446933424, 8434446933431, 8434446933448, 8434446933455, 8434446933462, 8434446933479, 8434446933486, 8434446933493, 8434446933509, 8434446933516, 8434446933523, 8434446933530 |
| SKUs / Part Numbers | T20715RA, T20715RD, T20715RF, T20717RA, T20717RD, T20717RF, T20719RA, T20719RD, T20719RF, T20721RA, T20721RD, T20721RF |
| offset | 42 |
| wheelbase | 1073 |
| head_angle | 68 |
| frame_reach | 385 |
| frame_stack | 591 |
| toptube_length | 549 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 430 |
| head_tube_length | 105 |
| seat_tube_length | 388 |
| front_fork_length | 498.9 |
| stand_over_height | 705 |
| bottom_bracket_drop | 45 |
| bottom_bracket_height | 309 |